„Island Hopping“

/„Island Hopping“
„Island Hopping“2019-06-29T22:44:58+00:00

„Island hopping“ čiže „skákanie po ostrovoch“. To je nový koncept v ponuke našej cestovky. Žiadna iná cestovka na Slovensku momentálne nič také neponúka. Počas jednej dovolenky s nami navštívite 3 ostrovy – každý s inou atmosférou a inými zvyklosťami.

—–

Zažijeme cestovateľské dobrodružstvo a spoznáme maledivský život najviac, ako to len ide. Táto forma cestovania je pre vás ako stvorená, ak ste typ, ktorý nikdy neobsedí, a chce vidieť čo najviac. Budete mať príležitosť spoznať odlišný „vibe“ rôznych ostrovov, navštíviť rôzne dedinky a pláže…. Skrátka zažijeme skutočné Maledivy v ich čo najautentickej forme.

Bývať budeme na našich troch obľúbených ostrovoch – plantážnický ostrov Thoddoo, tiché a romantické Mathiveri a „ostrov, kde zastal čas“ Feridhoo. Exotická príroda, pomalé životné tempo miestneho obyvateľstva, pravá maledivská kuchyňa, tiché a romantické zákutia, ale aj rušný lokálny život. To všetko budeme mať šancu zažiť. Pritom budeme neustále obklopení nekonečnou tyrkysovou farbou mora a nádhernými plážami s jemnučkým bielym pieskom.

Počas pobytu na jednotlivých ostrovoch si program môžeme doplniť aj rôznymi výletmi a aktivitami (grilovačka na piknikovom ostrove, šnorchlovací výlet, výlet na sandbank, vodné športy, výlet za mantami alebo delfínmi či výlet do rezortu – záleží len na nás, na čom sa ako skupinka dohodneme).

—–

Termín: 3. 12. (+1) – 13. 12. 2019

CENA 1690 EUR ZAHŔŇA: 9 nocí na 3 ostrovoch (Thoddoo, Mathiveri, Feridhoo), ubytovanie v dvojlôžkovej izbe, na ostrove Mathiveri a Thoddoo raňajky, na Feridhoo polpenzia, všetky miestne transfery, dane a poplatky, medzinárodná spiatočná letenka z Viedne (v hodnote 660 eur), privítanie na letisku a slovenský sprievod.

—–

ITINERÁR:

Na ostrove Thoddoo sa ubytujeme v malom novom útulnom guesthouse cca 7 minút od pláže. Na pláž sa dostaneme príjemnou prechádzkou cez romantické zeleninové plantáže (kto chce, môže si prenajať aj bicykel). Pláž na Thoddoo patrí medzi tie najkrajšie pláže, aké sme na Maledivách doteraz videli. Má čistučký prístup do vody (bez koralov) a malý domáci reef, v ktorom žijú krásne pestrofarebné rybičky a veľmi priateľské korytnačky, ktoré si s vami radi zaplávajú a popritom sa s vami aj odfotia.

Po troch dňoch sa potom presunieme na ostrov Mathiveri, ktorý je v rámci našej celkovej ponuky jednoznačne číslom jedna. Ide o veľmi romantický tichý ostrov s najkrajšou lagúnou a sandbankom hneď oproti ostrovu (vlastný sandbank hneď oproti ostrovu je rarita, za romantickým piesočným ostrovčekom uprostred mora treba zväčša z ostrovov cestovať). Užijeme si tu nádherné pláže a prírodu, a najmä pokoj a ticho. Tento ostrov totiž turisti ešte „neobjavili“. Na ostrove je potápačské centrum a budeme tu mať veľa možností podniknúť rôzne výlety (na iné lokálne ostrovy, šnorchlovacie výlety, výlet za mantami, výlet na koktejl do nášho obľúbeného rezortu Nika a pod.)

Po ostrove Mathiveri sa presunieme na Feridhoo. Ostrov Feridhoo je výnimočný tým, že tu budete mať pocit, akoby „tu zastal čas“. Vrátime sa totiž na Maledivy 80.-90. rokov. Takýchto ostrovov (neskazených turizmom a globalizovanou kultúrou) je dnes na Maledivách už naozaj málo a bude ich čoraz menej. Turistov tu stretneme len málokedy. Ubytovaní budeme v malom novom modernom guesthouse. Nádherná dlhá biela pláž je otvorená priamo na oceán a sú na nej vybudované drevené prístrešky s lehátkami (zdarma). Na ostrove sú síce len dvoje potraviny, jedna krčma a pekáreň, ale viac než vymoženosti dobre zásobených supermarketov si budeme užívať „robinsonovský pocit“, ktorý v nás tento ostrov navodí.

3. 12. (+1) – 13. 12. 2019

Cena pobytu 1650 EUR zahŕňa:

  • 9 nocí na 3 ostrovoch ostrove (Thoddoo, Mathiveri, Feridhoo)
  • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe
  • na ostrove Mathiveri a Thoddoo raňajky, na Feridhoo polpenzia (obedy a večere je možné kúpiť aj na mieste, prípadne využiť miestne reštaurácie)
  • medzinárodná spiatočná letenka (v hodnote do 660 eur)
  • 3 x výlet (šnorchlovací, na sandbank a za mantami)
  • privítanie na letisku, všetky miestne transfery, miestne dane a poplatky
  • slovenský sprievod