Ostrov 1 – lacný raj pre potápačov2021-07-29T14:55:21+02:00

Potápačský a šnorchlovací ostrov

Objednať

Menší ale pulzujúci ostrov, nachádzajúci sa pri jednom z najlepších dive spotov na svete. Žije to tu potápaním, šnorchlovaním a rôznymi exkurziami. 

Na ostrove žije cca 1000 obyvateľov na území 600×400 metrov. Príjemná dedinka, slušne vybavená regionálna nemocnica a škola, rybári, kaviarne a množstvo obchodíkov. Miestna bikini  pláž je vybavená lehátkami a má výhľad na neďaleký rezort. Táto pláž je vhodná na leňošenie a čľapkanie sa, a na šnorchlovanie – pre všadeprítomný koral sa v plytkej vode zle pláva. Komu ale ide o podvodný svet, vybral si správne. Neďaleký sandbank je jedným z najkrajších na Maledivách a je to ideálny piknik spot na denné exkurzie. Zároveň je to asi najgýčovejšie miesto aké poznám. Miestni rybári vás tam za 15 USD /cena pre 3 ludí/ radi odvezú.

Výlety

  • Výlet loďou na sandbank maličký ostrovček piesku uprostred tyrkysovej lagúny, totálny gýč na zaplakanie!
  • Šnorchlovanie na iných koralových útesoch, ako je ten náš na našej pláži
  • Pokiaľ chcete neskutočnú romantiku, vieme vám zariadiť romantickú večeru len vo dvojici na pláži, s krásnymi dekoráciami a špeciálnym menu len pre vás.
  • Potápanie s kvalifikovaným PADI inštruktorom. Môžete si tu spraviť aj PADI kurz

Dôležité vedieť

  • plavky sú povolené len na tzv. bikini beach, ktorá je pár minút od hotela…všetko na ostrove je pár minút.
  • na všetkých obývaných ostrovoch (čize všade okrem drahých rezortov) je prohibícia. Úplná. Nezoženiete tu alkohol.

O hoteli

Náš hotelík je jeden z tých novších a nachádza sa zhruba 7 minút chôdze od bikini pláže. More je však hneď za humnami, a za pár mesiacov by aj z tejto časti mala byť bikini pláž. Je to náš jediný z budgetových guestousov ktorý má vaňu!

Vybavenosť izieb: vaňa, redukcia na naše zástrčky, uteráky na izbu aj na pláž, pitná voda 1l na osobu/deň, wifi internet, televízia, klíma, trezor