Ostrov 3 – pohoda pri sandbanku2021-02-01T14:56:54+01:00

Pokojný ostrov s výhľadom na sandbank

Objednať

Sandbank je tým najgýčovejším elementom vystihujúcim prapodstatu maledív na ktorý sa nad vodou dá pozerať. Tento ostrov ho má rovno pred dverami.

A to si ešte neviete predstaviť aký bohovský je pocit byť na sandbanku. Ostrovček piesku. Vy dvaja, nič, a more. Pustovníci, robinsoni. Na každom inom ostrove si treba za tento výlet priplácať. Tu si treba iba preplávať. Či už ručne, alebo na kajaku, alebo motorovou loďkou ktorú ponúkame zdarma našim robinsonom. Na ostrove i žije cca 500 obyvateľov venujúcim sa rybárčeniu a v posledných rokoch aj turizmu.

Tento ostrov získal posledné týždne obrovskú výhodu nad všetkými inými. Momentálne tu parkuje tzv „floating bar“, čiže loď na ktorej sa chlastá. Vlastní a menedžuje ju sympatický talianský pár. Člnom vás zavezieme do šenku na mori, pár sto metrov od prístavu a keď budete mať dosť, dovezieme vás naspäť. Na lodi hrá hudba, večer sa tancuje a stretávajú sa tu smädní výletníci zo všetkých priľahlých ostrovov.

Na ostrove sa nachádzajú ešte stále aj pôvodné koralové domy, dedinka je tichá, až mierne ospalá a dajú sa v nej nájsť zaujímavé zákutia. Oficiálna Bikini beach je najmenšia z troch ostrovných pláží, ale verejná pláž oproti sandbanku je posledné roky tolerovaná čoraz viac ako bikini. Keď sa zjavia miestni obyvatelia, treba rýchlo šupnúť cez seba uterák 🙂

O hotelíkoch

Na tomto ostrove spolupracujeme až so šiestimi guesthousami, všetky sú podobnej kategórie aj ceny, rozdiel je viac menej len v ich lokácii. Keďže sa jedná o malé rodinné penzioóny s malými kapacitami, od 3 do 7 izieb, človek má stále jedinečný autentický pocit rodinného podniku a nie obrieho hotelu s animátormi a bazénom. Dva z naších hotelov sú umiestnené v palmovom háji pri verejnej pláži, jeden je na skok od bikini beach, jeden je blízko prístavu v dedinke a ďalší v palmovom háji s bombastickými výhľadmi na ultratyrkysovú lagúnu z vlastného balkóna.

Vybavenosť izieb:  redukcia na naše zástrčky, uteráky na izbu aj na pláž, pitná voda 1l na osobu/deň, wifi internet, klíma

Jedlo

odporúčame pobyt s raňajkami. Na ostrove sú výbprné reštaurácie kde sa najete dosýta a veľmi lacno. Uchováte si tak svoju slobodu (čo keď sa rozhodnete nevrátiť do dediny s sandbanku na obed?)

Výlety

  • Výlet loďou na sandbank (iný ako ten „náš“)
  • Šnorchlovanie na iných koralových útesoch, ako je ten náš na našej pláži. Šnorchlovanie so žralokmi (neškodnými!).
  • Pokiaľ chcete neskutočnú romantiku, vieme vám zariadiť romantickú večeru len vo dvojici na pláži, s krásnymi dekoráciami a špeciálnym menu len pre vás.
  • Potápanie s kvalifikovaným PADI inštruktorom. Môžete si tu spraviť aj PADI kurz

Dôležité vedieť

  • Dvojdielne plavky sú povolené na tzv. bikini beach, ktorá je pár minút od hotela…všetko na ostrove je pár minút. Na hotelovej pláži treba mať cez plavky prehodenú tuniku, alebo sa kúpať v lycre (plavkové tričko a kraťasy), pre mužov to platí tiež. Na bikini beach (ktorú nájdete vo fotkách ako „pláž“) môžete byť, v čom chcete.
  • na všetkých obývaných ostrovoch (čize všade okrem drahých rezortov) je prohibícia. Úplná. Nezoženiete tu alkohol. Jedine na alkoholovej lodi, kde vás radi zavezieme

Možnosti ubytovania

  •  Guesthous v palmovom háji pri verejnej pláži
  •  Guesthouse v dedine pri prístave
  • Guesthouse v palmovom háji s výhľadom na veľkú lagúnu